NK Kloštar prvak 1. lige Istok, Naftaš peti u 4. ligi Središte

Nogometni klub Kloštar je kolo prije kraja prvenstva jučer osigurao titulu prvaka Prve županijske nogometne lige Istok za sezonu 2022/23. pobijedivši na svom terenu momčad Gaja rezultatom 3:1.

U jučerašnjoj utakmici u Kloštru Ivaniću gosti iz Gaja su iznenadili vodstvom već u drugoj minuti pogotkom Mišela Gomerčića, na 1:1 je izjednačio Matija Mučić u 18-oj, a u drugom poluvremenu su vodeće golove za Kloštar zabili Anto Filipović u 68. minuti i u 91. minuti junior Alen Jelavić, koji je samo nekoliko minuta prije toga uveden u igru kao zamjena.

Izravni takmac za prvo mjesto Rakovec je svladao kod kuće Dinamo-Hidrel s 5:2 i tako ostao na nedostižnih 4 boda razlike. U zadnjem kolu Kloštar igra s Banom Jelačićem iz Banova.

Kako nakon ove utakmice više nije bilo ni matematičke mogućnosti da Kloštru netko preotme prvo mjesto, predsjednik Nogometnog središta Križ Dubravko Poje je uručio seniorima Kloštra predvođenima trenerom Perom Lasićem i predsjednikom kluba Stipom Šimunovićem zasluženi pehar i zlatne medalje.

..........

Naftaš Ivanić je uvjerljivom pobjedom 7:1 na gostovanju kod Croatije Hrastje zaključio sezonu u 4. nogometnoj ligi Središte, podskupini B.
Trostruki strijelac je bio Tomislav Hadaš, dva je zabio David Čuni, a po jedan su dodali Marko Marić i Victor Alfredo Vilella.

Naftaš je na kraju osvojio peto mjesto s 53 boda, odnosno 15 pobjeda, 8 remija i sedam poraza, a jedino nedostatak kontinuiteta dobre igre u drugom dijelu sezone je klub iz Ivanića izbacio iz utrke za vrh tablice.
Prvak 4. lige je zasluženo Nogometni klub Zelina s 5 bodova ispred Tigra iz Sv. Nedelje.

Uvjerljiva je bila i Sloga Križ koja je na svom terenu nadigrala Rakov Potok 7:2. U 26. minuti na semaforu je stajalo čak 5:0 za što su najzaslužniji četverostruki strijelac Lovro Krivec, dok su po jedan dodali Gregor Magdić, Leonardo Papić i Filip Žužić.

Kolo prije kraja Jedinstvene županijske lige Križani su skočili na treće mjesto poretka, a za tjedan dana sezona se zatvara gostovanjem kod Turopoljca.

I dok se slavio naslov prvaka u Kloštru, tri boda je osvojila i Milka Trnina koja je u Vezišću svladala Vatrogasac iz Kobilića 4:2. Igrač utakmice je strijelac svih golova za domaću ekipu Ivan Fešta.
Trnina kolo prije kraja ima 41 bod što je dovoljno za diobu petog i šestog mjesta.

A sezonu je zaključila i Mladost Obedišće koja je u 2. županijskoj ligi poražena kod Zvekovca 6:1. Jedini gol za goste djelo je Ozrena Smiljaneca u 38. minuti.

Obedišće je u konačnom poretku završilo na šestom mjestu s 22 boda, a usprkos uvjerljivom porazu u posljednjem kolu pamtit će se vrlo dobar proljetni dio sezone u kojem su pobjedama iskrojili gornji dio tablice, pa i odluku o prvaku koji je na kraju postao Graničar iz Tučenika.

..........

U Kloštru Ivaniću je jučer odigran memorijalni nogometni turnir Marijan Cvitković Majo u znak sjećanja na dugogodišnjeg igrača i kapetana Kloštra, koji je tragično preminuo u prometnoj nesreći 2010. godine. Ranije se igrao seniorski, a ove godine je turnir prvi put bio za limače. Nastupilo je 9 muških ekipa, te ženska ekipa NK Naftaš-Ivanića van konkurencije.

U grupi A prvo mjesto je zauzeo Naftaš Ivanić 1, drugo Sloga Križ, treće Donja Zelina; u grupi B prvo Čazma, drugo Mladost Petrinja, treće Naftaš Ivanić 2; u grupi C prvo mjesto Moslavac Popovača, drugo Milka Trnina Vezišće, a treće Kloštar.

Nakon četvrtfinala i polufinala, u utakmici za treće mjesto Naftaš-Ivanić 1 je pobijedio ekipu Moslavca iz Popovače 4:0, a u utakmici za prvo mjesto Mladost Petrinja Slogu iz Križa 1:0.
Tako su zlatne medalje osvojili limači Mladosti iz Petrinje, srebrne Sloga iz Križa, a brončane Naftaš-Ivanić 1, koje su im uručili članovi obitelji Marijana Cvitkovića Maje - supruga Tanja i brat Damir.
Treneri momčadi finalista su najboljim igračem proglasili napadača petrinjske Mladosti Luku Bilavčića, najboljim vratarom Jana Viteza iz Sloge Križ, a nogometnom nadom limača Kloštra Gabrijela Bradića. Najbolji strijelac je bio Antonio Crnoja iz prve ekipe Naftaš-Ivanića sa 4 postignuta gola. Ovi su igrači za nagrade dobili potpisane dresove prvoligaških igrača, koje im je uručio kapetan hrvatske U-19 reprezentacije i prvotimac prvoligaša Osijeka Ivan Cvijanović, koji je kao Križanin potekao iz nogometnih škola Sloge i Naftaš-Ivanića.

Sudionici su bili zadovoljni organizacijom, jer je NK Kloštar osigurao za sve klubove sendviče, vodu i jabuke, te su svi igrači na dar dobili majice turnira.

zlatni miš

"Zlatni miš"

Na 11. Danima elektroničkih medija, Obiteljski radio Ivanić je primio nagradu „ZLATNI MIŠ“ za najbolju Internet stranicu.

Ocjenjivački žiri na čelu s dr. sc. Zdravkom Kedžom dodijelio je nagradu za platformu na kojoj na jednom mjestu slušatelji imaju mogućnost pratiti program putem online streama, preslušati emisije emitirane u radijskom programu na 99,4 MHz, te pročitati izbor iz lokalnih vijesti Otoka Ivanića.