U Ivanić- Gradu održan UEFA-in razvojni turnir

U Ivanić- Gradu je ovoga tjedna završen razvojni UEFA turnir za uzrast do 15 godina. Sudjelovale su četiri reprezentacije: Hrvatska, Španjolska, Irska i Cipar, a Hrvatska je upisala dvije pobjede i jedan poraz nakon udaraca s bijele točke.

U prvom susretu reprezentacija Španjolske do 15 godina je nakon izvođenja jedanaesteraca bila bolja od reprezentacije Hrvatske rezultatom 5:4.

Španjolci su bolje otvorili susret s nekoliko šansi u prvih pola sata, no Hrvatska je prva povela preko Dražena Jamana koji je se u 30. minuti spretno snašao u kaznenom prostoru i nadmudrio gostujućeg vratara.

U drugom poluvremenu obrnuta priča: Hrvatska je imala inicijativu, a Španjolci su stigli do izjednačenja u 70. minuti iz slobodnog udarca koji je izveo Alejandro Gonzales.

Do kraja dvoboja su obje ekipe propustile nekoliko izglednih prilika zbog čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca u kojima su spretniji bili Španjolski reprezentativci: hrvatski vratar Matej Grahovac obranio je jedan penal, dok je gostujući Iker Medina obranio dva udarca s bijele točke.

U 2. krugu Hrvatska U15 reprezentacija uvjerljivo je nadigrala ekipu Cipra 4:0.

Hrvatska je od prve minute preuzela inicijativu na terenu koju su u prvom poluvremenu okrunili Nikola Radnić (17') i Dražen Jaman (32'), dok je u drugom dijelu konačan rezultat s dva pogotka postavio igrač Borussije Mönchengladbach Niko Horvat (67',74').

U posljednjem krugu u ponedjeljak Hrvatska reprezentacija do 15 godina je pobijedila ekipu Republike Irske rezultatom 3:2.

Prvi su poveli Irci preko Billya Hayesa u 6. minuti, no Hrvatska je ubrzo zasluženo preokrenula golovima Karla Pajsara u 12.-oj, Petra Zvonimira Kostelca u 35.-oj i Brune Mišure u 47. minuti.
Gosti su smanjili u 54.-oj iz kaznenog udarca koji je realizirao Michalen Noonan( čitaj Nuunan), te su do kraja susreta u nekoliko navrata mogli i do izjednačenja.

Tribine Sportskog parka Zelenjak su prošloga tjedna ispunili brojni navijači, domaći i strani skauti, te djelatnici Hrvatskog nogometnog saveza predvođeni tehničkim direktorom Stipom Pletikosom, glavnim instruktorom Petrom Krpanom i savjetnikom HNS-a Zorislavom Srebrićem.

zlatni miš

"Zlatni miš"

Na 11. Danima elektroničkih medija, Obiteljski radio Ivanić je primio nagradu „ZLATNI MIŠ“ za najbolju Internet stranicu.

Ocjenjivački žiri na čelu s dr. sc. Zdravkom Kedžom dodijelio je nagradu za platformu na kojoj na jednom mjestu slušatelji imaju mogućnost pratiti program putem online streama, preslušati emisije emitirane u radijskom programu na 99,4 MHz, te pročitati izbor iz lokalnih vijesti Otoka Ivanića.