Izbor iz sportskih vijesti

U 19. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige, Sloga je u Križu svladala Rakovec s 2:0.
S nova tri boda Križani su zadržali petu poziciju na ljestvici s 9 bodova razlike od prvog mjesta.
U lokalnom derbiju 1. županijske lige, Škola nogometa mladeži NK Naftaš Ivanića pobijedila je na gostovanju NK Kloštar s uvjerljivih 9:0. Naftaš je od prvih minuta iskoristio činjenicu da Kloštar igra s nepotpunom i nedovoljno zaliječenom ekipom, što je u drugih 45 minuta rezultiralo prisilnom igrom domaćina s igračem manje.
Hat-trick postigao je iznimno raspoloženi Boris Radoš, dva pogotka je zabio Dejan Joveš, a po jedan su dodali Dražen Tadić, Danijel Barić, Tino Ptičar i Luka Ivanković.
Najuvjerljivijom ovosezonskom pobjedom Ivanićani su zadržali 8 bodova prednosti na vrhu ljestvice, dok je Kloštar pao jedno mjesto, te je sada 12. ekipa 1. županijske lige.
U 2. županijskoj ligi, Mladost Obedišće upisala je gostujući poraz u Gaju 2:0, dok je Milka Trnina ovo kolo bila slobodna.

RUKOMET
Rukometaši Ivanića ovoga su vikenda odigrali u gostima kod Đakova neriješeno 27:27, dok je Ženski rukometni klub Ivanić bio uvjerljiv kod Karlovca s 31:17.
Rukometaši su zadržali šesto mjesto s 27 skupljenih bodova, dok su rukometašice zahvaljujući remiju Dugog Sela u Zaprešiću smanjile zaostatak za vrhom ljestvice na tri boda.

KARATE
U subotu je u dvorani osnovne škole Mala Subotica u organizaciji karate kluba Globus održan međunarodni karate turnir CRO CUP.
Na natjecanju je nastupilo 740 karatista u katama i borbama iz 56 klubova iz 7 zemalja.
Karate klub Mladost predstavljali su stariji članovi u borbama od kojih je Jakov Rukavina osvojio 1. mjesto, dok su Antun Vujević i Ema Zetica osvojili drugo, a Ida Matanić treće mjesto.
Na Cro cupu nastupili su i članovi Karate kluba KIK.
Prva mjesta osvojili su Luka Koščević u kategoriji juniora i seniora kate, ekipa učenica u sastavu Magdalena Blažak, Maja Paula Kuntić i Klara Tomić Babić, te Fran Mihelčić koji je na svojem tek trećem natjecanju osvojio 1. mjesto u konkurenciji cicibana.
Maja Paula Kuntić je u kategoriji učenice OPEN zauzela treće mjesto.

KICKBOXING
Ovog vikenda članovi kickboxing kluba Ivanić-Grad nastupili su na međunarodnom kickboxing turniru u Slunju.
Patrik Presečan osvojio je 1. mjesto u point fightingu zbog čega je proglašen najboljim dječakom u toj disciplini.
Zlatne medalje u point fightingu osvojili su u Benjamin Tukec, Tina Petrović i Barbara Bunjevac koja je tome dodala i 1.mjesto u light contactu.
Sa srebrom se iz Slunja vratila Lina Radman, dok je Leona Ravlić osvojila dvije brončane medalje.

SUPERMARATON
Jučer je u dužini od 61 kilometar održan 44. po redu Međunarodni supermaraton Zagreb-Čazma "Od Kaptola do Kaptola".
Ove godine je od 115 prijavljenih natjecatelja iz Austrije, Mađarske, BiH, Slovenije i Hrvatske stazu pretrčalo 96 sudionika.
Prvi je u cilj ušao Danijel Peček u vremenu od 04:06:47, dok je zbog grčeva kao drugi završio Robert Radojković s vremenom 4 sata i 12 minuta.
Kod žena, 1. mjesto osvojila je Marija Vrajić, a posebnu nagradu Grada Čazme dobio je Nenad Vuković kao jedini Čazmanac koji je po treći put završio ovu najdužu cestovnu utrku u Hrvatskoj i to na 47. mjestu za što mu je bilo potrebno nešto više od 6 sati.
Organizatori utrke, Grad Čazma, Športska i turistička zajednica, te udruga vinogradara i vinara i ove su godine za sve posjetitelje pripremili bogat zabavni, kulturni i glazbeni program.

zlatni miš

"Zlatni miš"

Na 11. Danima elektroničkih medija, Obiteljski radio Ivanić je primio nagradu „ZLATNI MIŠ“ za najbolju Internet stranicu.

Ocjenjivački žiri na čelu s dr. sc. Zdravkom Kedžom dodijelio je nagradu za platformu na kojoj na jednom mjestu slušatelji imaju mogućnost pratiti program putem online streama, preslušati emisije emitirane u radijskom programu na 99,4 MHz, te pročitati izbor iz lokalnih vijesti Otoka Ivanića.