Izbor iz sportskih vijesti

KOŠARKA

Košarkaši Ivanića domaćim su porazom od Zrinjevca 81:56 krenuli u nastavak sezone u 2. ligi Centar.
Ekipa iz Zagreba nadigrala je Ivanić u sve četiri dionice susreta u kojima je bila pokretljivija momčad s manje tehničkih pogrešaka
Kod domaćina najbolji strijelac bio je povratnik u momčad Renato Havliček nakon dužeg razdoblja neigranja zbog ozljede s 15 postignutih koševa, dok su za Zrinjevac po 17 poena zabili Ante Martinac i Kristijan Validžić .
Ivanić je i dalje pretposljednja ekipa na ljestvici s dvije startne pobjede i 8 poraza, a u idućem kolu na rasporedu je važna utakmica protiv posljednje ekipe s ljestvice Maksimira.

KARATE

U organizaciji karate kluba Međimurje,u Nedelišću je u subotu održan GRAND PRIX MEĐIMURJA 2019.
Nastupilo je 460 natjecatelja iz Mađarske, Slovenije i Hrvatske, među kojima su karatisti Mladosti Ivanić Grad osvojili 3 odličja.
U borbama u kategoriji mlađih kadeta, Ivan Huzanić osvojio je drugo, a Teo Crnogaj treće mjesto, dok je Franko Valentić zauzeo 3. mjesto u konkurenciji učenika.
Boje kluba u Nedelišću još su branili i Hana Topolovec, Domagoj Jagar i Matej Suhina no ostali su bez plasmana.

KUGLANJE

U 14. kolu 2. lige, Kuglački klub Zanatlija stigao je do prvog ovosezonskog boda remiziravši na kuglani Zelenjak s ekipom Hrabri iz Zagreba.
Poene su osvojili Mile Krznarić s 537 čunjeva, Pavao Banić s 508, Tomo Krznarić s 550 i Igor Cepetić s 529 srušenih čunjeva.
Iduća utakmica na rasporedu je u srijedu, kada slijedi gostovanje u Zaprešiću kod prvoplasiranog Bana Jelačića.

STRELJAŠTVO

U 3. kolu županijske lige u gađanju zračnom puškom članovi Streljačkog kluba Ivanić postigli su sljedeće rezultate:
U kategoriji kadeta Filip Suhina osvojio je drugo mjesto sa 171 pogođenim krugom koliko je pogodila i Ema Gašparović što je u konkurenciji kadetkinja bilo dovoljno za prvo mjesto.
Najbolja kod juniorki bila je i Iva Popović Gecan, dok je u istoj kategoriji kao treća završila Silvija Ismaili.
Među seniorkama drugo mjesto zauzela je Anamarija Vrban.
Od strijelaca iz Ivanića vrlo blizu postoljima bili su s četvrtim osvojenim mjestima Marko Tomić kod kadeta, Antonela Čukman kod juniorki, te Zoran Marčinković kod seniora.

VELIKI KALIBAR

Prošloga vikenda je na Automatskoj streljani Vrapčak održan velikokalibarski kup u organizaciji Streljačkog kluba Breza iz Zagreba.
Po vrlo hladnom vremenu nastupilo je 50 strijelaca u muškoj konkurenciji i 7 natjecateljica, te je prijavljeno jedanaest ekipa većinom iz okolice Zagreba, ali sudjelovali su i predstavnici sportskih klubova iz Splita, Osijeka, Rijeke i Čakovca.
U ženskoj konkurenciji, članica Streljačke udruge sv. Mihovil Lučko Margareta Franković zauzela je treće mjesto s 267 krugova zaostavši za pobjednicom Katarinom Nekić, također članicom sv Mihovila, šest krugova.
U muškoj konkurenciji nastupio je Gordan Franković, te je s 260 krugova zauzeo 20. mjesto u konkurenciji seniora.
U ekipnoj konkurenciji ženska ekipa sv. Mihovila Lučko u sastavu Franković, Nekić i novopridošla Marija Perić Balabanić osvojila je peto mjesto.
Slijede pripreme za novu streljačku sezonu s time da će ženska ekipa predstavljati klub iz Lučkog u olimpijskoj disciplini 25 m sportski pištolj – žene.

zlatni miš

"Zlatni miš"

Na 11. Danima elektroničkih medija, Obiteljski radio Ivanić je primio nagradu „ZLATNI MIŠ“ za najbolju Internet stranicu.

Ocjenjivački žiri na čelu s dr. sc. Zdravkom Kedžom dodijelio je nagradu za platformu na kojoj na jednom mjestu slušatelji imaju mogućnost pratiti program putem online streama, preslušati emisije emitirane u radijskom programu na 99,4 MHz, te pročitati izbor iz lokalnih vijesti Otoka Ivanića.