Hrvatski kadeti svladali Ruse

Hrvatska kadetska košarkaška reprezentacija jučer je u Sportskoj dvorani Žeravinec bila bolja od Rusije rezultatom 74:73.
U prvoj pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo punoj uspona i padova gosti su bolje ušli u utakmicu, no hrvatski U 16 reprezentativci do poluvremena dolaze na svega dva koša zaostatka 38:36.
U nastavku slična situacija. Rusi bolji, posebno pod košem, no požrtvovnom igrom ulazi se u neizvjesnu završnicu u kojoj je spretnija i sretnija bila Hrvatska i tricom 15 sekundi prije kraja dolazi do minimalne ali vrijedne pobjede.
U redovima Hrvatske najbolji je bio Roko Gizdavčić s 18 poena, Sandro Rašić dodao je 17, a Ivan Gulin 14 koševa.
Iduća utakmica igra se već danas, protiv istog protivnika, također u dvorani Žeravinec s početkom u 19 sati.
Podsjetimo, Hrvatska od 11. do 19. kolovoza u Crnoj Gori nastupa na Europskom prvenstvu u skupini A zajedno sa Srbijom, Izraelom i Litvom.

HRVATSKA – RUSIJA 74:73 (14:20, 22:18, 18:15, 20:20)

Hrvatska: Škarica, Gizdavčić 18, Gnjidić, Gulin 14, Lukačić, Tišma 2, Rašić 17, Putnik, Perasović, Maloča 9, Bošnjak 8, Majić 6

zlatni miš

"Zlatni miš"

Na 11. Danima elektroničkih medija, Obiteljski radio Ivanić je primio nagradu „ZLATNI MIŠ“ za najbolju Internet stranicu.

Ocjenjivački žiri na čelu s dr. sc. Zdravkom Kedžom dodijelio je nagradu za platformu na kojoj na jednom mjestu slušatelji imaju mogućnost pratiti program putem online streama, preslušati emisije emitirane u radijskom programu na 99,4 MHz, te pročitati izbor iz lokalnih vijesti Otoka Ivanića.